Nošení dětí

Nošení dětí není žádná novinka, v minulosti se děti nosily i u nás (tzv. nošení „v ranci“, doma byly děti zavěšené v houpacích plátěných postýlkách) a nošení dětí přetrvalo bez přerušení v některých státech a kulturách dodnes. Ve 20. a 21. století se v západních zemích dostalo do módy vozit děti v kočárku nebo nechávat děti položené doma v postýlce, v průběhu času ale mnoho maminek zjišťuje, že některá miminka více pláčou a hůře spí, protože nemají trvalý fyzický kontakt s maminkou.  Znovu se tedy pomalu vracíme k nošení dětí.

Proč nosit miminka a batolata?
  • máte volné ruce – můžete vařit, nakupovat, uklízet, přečíst knížku staršímu sourozenci..
  • podporuje sebedůvěru rodiče – není nic lepšího, když je Vaše dítě klidné a spokojené, protože jsou pokryty všechny jeho potřeby
  • dovoluje Vám zvládnout všechny druhy terénů se kterými se setkáte ve městě či přírodě (schodiště, nerovný terén atd.)
  • je to pohodlné – není nic horšího než nést těžkou tašku v jedné ruce a autosedačku s dítětem ve druhé
  • zlepšuje komunikaci mezi Vámi a Vaším dítětem – snáze rozlišíte gesta a výrazy obličeje Vašeho miminka
  • miminko se cítí v bezpečí – vše co potřebuje má u sebe (jídlo, teplo, Vaší lásku), méně pláče, více spí
  • umožní Vám diskrétně nakojit miminkomůžete se současně věnovat miminku a odrostlejšímu sourozenci
  • lépe můžete rozhodovat, kdo se bude dotýkat a komunikovat s vaším dítětem (do kočárku může sahat prakticky každý)
  • působí dobře na zažívání dítěte – neustálý pohyb a správná pozice dítěte předchází kolikám a zlepšuje činnost střev
  • a další…

Šátek vs. ergonomické nosítko

Zkušenosti mnoha maminek dokazují, že v prvních měsících (od narození do 9-12 měsíců) je pro miminko nejpohodlnější šátek, později, když začne dítě chodit nebo už je těžší, je čas na ergonomické nosítko. Proč „ergonomické“? Na trhu je spousta nosítek, která ale nejsou vhodná pro správný fyziologický vývoj dítěte a především jeho páteře. Pro páteř a kyčle je důležité, aby bylo miminko vždy v pozici „žáby“ – tělíčko schoulené mírně do klubíčka, zadeček podsazený, nohy šitoce od sebe, kolínka výš než kyčle (podporuje správný vývoj kyčelní jamky). Nosítka, kde dítě „visí“ zachycené mezi nožkama s rovným tělem přetěžují celou páteř a pro děti nejsou na delší nošení pohodlné (bolest krční páteře, brnění nožek).

Šátky, které najdete v našem e-shopu jsou určené pro všechny maminky a především pro začátečnice v nošení. Vázání elastického šátku není vůbec náročné, není třeba mít zkušenosti. Velmi příznivá je taky cena se zachovanou maximální kvalitou.

Nosítka, která u nás zakoupíte jsou také v mimořádné kvalitě materiálu a provedení. Nošení je jak pro dítě, tak pro rodiče maximálně komfortní.

Na šátek Sleepy Wrap, který nabízíme v e-shopu se můžete podívat naživo na  videu: