Látkové pleny

Výrobce oblíbených plenek Gro Baby vylepšil své produkty pod novým označením Gro Via. Čím se liší Gro Via od Gro Baby?
1) součástí setu jsou kalhotky Gro Via z polyesteru laminovaného polyuretanem (PUL membrána) a vkládací plena Gro Via

2) Gro Via vkládací pleny na patentky jsou vylepšeny ze zadní strany nepropustnou vrstvou (PUL membrána) a po stranách mají pružné lemy, které zabraňují protékání

Plenkové sety Gro Via jsou nabízeny v deseti barvách. Novinkou je taky obohacení příslušenství k plenám: separační pleny Gro Via Vám umožní přebalovat bez toho, aby jste se museli dotýkat tuhého obsahu pleny, prostě separační plenku spláchnete do WC. Dále jsou v nabídce Gro Via jemňoučké bavněné ubrousky.

Látkové pleny – jednoduché používání jako u jednorázových plen

…několik týdnů po porodu jsem měla migrénu a při přebalování mi obzvlášť vadil zápach papírových jednorázových plen. Po pár dnech jsem začala o jednorázových plenách uvažovat, jestli jsou pro miminko opravdu tak dobré, jak říkají reklamy…

 

Jednorázové pleny:
často obsahují parfemace, na které jsou děti alergické a způsobí jim to ekzematickou vyrážku
vždy obsahují silikátové gely, vázající vlhkost. Dokážete si představit mít na pokožce 24hodin denně tak agresivní chemickou látku?
jsou ekonomicky velmi náročné (měsíčně dáte za pleny cca 1000Kč)
nejsou vhodné při učení na nočník, dítě nemá potřebu čůrat či kakat jinam. Děti, nosící jednorázové pleny mají častěji problémy s kakáním na nočník. Kvůli nočnímu počůrávání nejsou výjimky dětí, které nosí pleny do pěti let.
odpad vzniklý během plenkového období může dosáhnout několika tun..
Jaké jsou výhody moderních látkových plen:
jsou jemné k dětské pokožce a přátelské životnímu prostředí
i dražší plenkové vybavení vyjde mnohem levněji v porovnání s jednorázovými plenami, po skončení používání můžete pleny dál prodat   nebo nechat pro další dítě
perou se 1x za 3 dny, nemusí se žehlit, stačí je nechat pouze uschnout
dítě se rychleji naučí na nočník
u chlapečků nedochází k přehřívání varlat a tak není ohrožena budoucí plodnost
Jak začít?

Pokud jste plenkovými začátečníky, podívejte se na doporučenou Gro Baby sadu a kupte si polovinu z této sady. Začněte látkovat přes den, když jste doma. Zatím dávejte na procházky a na noc jednorázovou plenu. Pokud používáte látkové pleny, přebalujte každé 2 hodiny.

Jak pokračovat?
Když už jste zakoupili alespoň část výbavičky, zjistíte velmi záhy, co vám vyhovuje. Nenechte se odradit počátečními nezdary, pokud ještě neumíte plenku dobře nasadit, může se stát nehoda, která se nevyhne jednorázovým ani látkovým plenám. Uvědomte si, že každé dítě má jiné proporce a ne každému dítěti vyhovují všechny střihy.

Doporučená Gro Baby sada:  6 ks organických plen Gro Baby One Size18ks organických vkládacích plen Gro Baby Soaker Pads (9 balení)4ks organických dovycpávacích plen (2 balení)1 ks velkého pytle na pleny (skladování špinavých plen doma místo kbelíku)1ks malého pytle na pleny (na špinavé pleny během procházek, výletů atd.)                                           …cca 6500 Kč (tuto částku utratíte za jednorázové pleny za 6,5 měsíce)     Péče o pleny a skladování plen   Použité pleny skladujeme na sucho v kbelíku s víkem nebo v nepropustném pytli na pleny, před praním vždy uzavíráme suché zipy. Můžeme zakápnout  pár kapkami éterického oleje (eukalyptový nebo levandulový). Pleny pereme v pračce na 60 stupňů. Buď je vyndáme z kbelíku nebo vysypeme pytel na pleny a pereme i s použitým pytlem. Používáme jemný prací prášek, nebělíme, nepoužíváme aviváž (snižuje savost plen). Do posledního máchání přidáme dvě lžíce octa, který nahradí aviváž a dezinfikuje. Pleny sušíme venku nebo uvnitř na vzduchu, sušení v sušičce nedoporučuji (snižuje životnost plen). Prosím, mějte na vědomí, že k dostatečné savosti je třeba plenu na začátku vyprat. Maximální savosti dosáhnou pleny Gro Baby až asi po desátém vyprání. Na skvrny použijte žlučové mýdlo z drogerie (navlhčete mýdlo a přetřete vlhkou plenu).     Úprava velikostí   Pleny Gro Baby jsou určeny od narození po nočník. Kalhotky se zmenšují pomocí patentek na přední straně. Plena se vpředu zahne.

Další pleny, které nabízíme:

Lollipop – pleny vyrobené na ekofarmě ve Velké Británii. Společnost Lollipop se výrobou plen zabývá již téměř 10let, má tudíž dlouholeté zkušenosti s materiálem a střihem jejich výrobků. Pleny nesou označení MADE IN UK.

 

Little Beetle – pleny značky Little Beetle jsou vyrobeny z kvalitních materiálů v USA v rodinné firmě Better for babies. Všechny výrobky jsou z organických materiálů, luxusního zpracování. Pleny nesou označní MADE IN USA.

Plenkový manuál

výrobce název typ pleny je třeba použít svrchňáčky? materiál
The Natural co. GRO BABY vše v jednom (all in one) ne 100% organická bavlna, PUL
Lollipop Lollipop Pop N Gro vše v jednom (all in one) ne 100% polyester (mikrovlákno, polar fleese), PUL
Lollipop Lollipop Organic One Size kalhotková plena ano 100% organická bavlna ve formě flauše
Better for Babies Little Beetle kalhotková plena ano 100% organická bavlna ve formě sametu (velur)

Vlněné svrchňáčky – péče

Péče o vlněné svrchňáčky je jednoduchá a zabere Vám jen několik minut týdně. Vlna je přírodní materiál, který v případě nasycení přírodním tukem lanolínem má samočistící a antibakteriální vlastnosti. Před prvním použitím vyperte kalhotky ručně s jemným prostředkem na vlnu. V lékárně zakoupíte bezvodný lanolín (ad. lanae, cca 50Kč, vydrží asi 6 měsíců), do kbelíku napustíte asi 2-3l teplé vody a přidáte lžičku lanolínu a půl lžičky dětského šamponu, vše zamícháte, dokud se lanolín nerozpustí. Kalhotky namočte přes noc do připraveného roztoku. Ráno vymačkejte přebytečnou vodu a nechte schnout na ručníku na vzduchu. Po uschnutí jsou kalhotky jsou připravené k použití, v případě navlhnutí močí, stačí jen nechat provětrat (neperte po každém použití). Pokud se kalhotky ušpiní, vyperte v jemném prostředku na vlnu a podle potřeby opakujte lanolínování (většinou stačí lanolínovat jen 1x za 3 praní).  Péče o vlňáčky není náročná a většina maminek, co vlňáčky vyzkouší, už nechce používat jiný materiál!